Od czego zacząć planowanie ślubu?

Od czego zacząć planowanie ślubu?

Wiecie już, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia. Dowodem tego jest pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu przyszłej Panny Młodej. Wiele par nie mówi od razu o ślubie, a planowanie zaczynają dopiero po kilku miesiącach lub nawet latach.

Zanim jednak nadejdzie ten wspaniały dzień, czekają Was spore przygotowania i podjęcie wielu decyzji – czasami trudnych. Jeżeli jesteście na początku planowania Waszego najważniejszego dnia – zaślubin i przyjęcia weselnego, to ten artykuł jest właśnie dla Was! Chcielibyście zorganizować idealne wesele, na którym goście będą się fantastycznie bawić i na długo ten dzień zostanie w ich pamięci, ale nie wiecie od czego zacząć?

Na początku planowania Waszego przyjęcia weselnego należy zwrócić uwagę na 5 podstawowych elementów.

Po pierwsze – ODPOWIEDNIA SALA 

Nie tylko ze względu na przestrzeń, którą powinno dostosować się do liczby zaproszonych gości, ale także pod względem lokalizacji. Ważna jest również baza noclegowa. Jeżeli macie gości przyjezdnych warto zwrócić uwagę na ten aspekt, aby goście mogli nocować w hotelu po zakończeniu przyjęcia. Dodatkowo jedzenie, kontakt z Managerem sali, opinie oraz wystrój.

Warto wcześniej zagłębić się nieco w temat i poczytać opinie na różnych forach internetowych czy grupach Facebookowych. Oczywiście jest to czasochłonne, ale warto zrobić takie rozeznanie, żeby mieć pewność, że dobrze wybraliście. Nie jest łatwo znaleźć idealne miejsce, jednak dziś wybór jest duży i jest w czym wybierać.

dekoracje_slubne

dekoracje_wroclaw

slub_boho

Po drugie ZAŚLUBINY

Planujecie ślub Cywilny, Kościelny, Konkordatowy a może Humanistyczny? Ta decyzja wpływa między innymi na miejsce zaślubin, czas trwania ceremonii, przygotowanie dokumentów.Pamiętajcie, że ślub Cywilny trwa tylko kilkanaście minut, a sale ślubów są często dość małe i mogą nie pomieścić więcej niż 50 – 80 osób. Rozwiązaniem na to jest zaproszenie urzędnika Stanu Cywilnego w wybrane miejsce, ale taka „przyjemność” kosztuje 1000 zł.

Zastanówcie się również już kto będzie pełnił role Świadka i Świadkowej – ma to bowiem ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku ślubu Kościelnego.

#dekoracje_koscielne_wroclaw

slub_w_plerze

Plener_wroclaw

Po trzecie – OPRAWA MUZYCZNA ORAZ KONFERANSJERSKA

Muzyka to wręcz podstawa dobrej zabawy! Aby skutecznie poprowadzić wesele, zwłaszcza takie, gdzie mamy kilka atrakcji w ciągu wieczoru, warto współpracować z DJ’em lub zespołem muzycznym, który zachęci także gości do wspólnej zabawy! Pamiętajcie, że na parkiecie spotyka się kilka pokoleń i trzeba wziąć pod uwagę wszystkie gusta muzyczne. Jeśli jesteście sympatykami muzyki Latino i świetnie się przy niej bawicie, nie oznacza to, że na Waszym weselu wszystkie piosenki muszą być w tym rytmie. Niestety bo może się okazać, że Wasi goście nie koniecznie odnajdują się w tym gatunku muzycznym.

Tutaj warto kierować się upodobaniami większości, żeby parkiet płonął! Na szczęście większość DJ’i i konferansjerów uważnie obserwuje jaka muzyka najbardziej odpowiada Gościom i się do nich dostosowuje.

dj_wroclaw

Po czwarte – ATRAKCJE
Pokaz pirotechniczny, barmański, taneczny, fotobudka, fotolustro – mogłabym wymieniać bez końca. Zdecydowanie polecam wybrać dodatkową atrakcję – są swego rodzaju niespodzianką dla naszych Gości, a przy tym są świetną zabawą. Tutaj sprawdza się jednak staropolskie przysłowie –„ co za dużo to nie zdrowo”, więc pamiętajmy o umiarze. Na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć czasu na rozmowy i zabawę

organizacja_slubu_wroclaw

napis_love_wroclaw

pokaz_barmanski_na_wesele

fotobudka_wroclaw

Po piąte – STYL 

Organizując wesela dla moich Klientów zawsze dbam, by już zaproszenia były zapowiedzią, swoistym drogowskazem dla Gości. To zaproszenia charakteryzują w jakim stylu będzie przyjęcie weselne: glamour, boho, a może rustykalne? Uwielbiam kiedy całe przyjęcie ma swój motyw przewodni, który od zaproszenia pojawia się przez całe wesele w najdrobniejszych szczegółach – może to być motyw lawendy, drzewa, serca, albo Waszego spersonalizowanego logotypu. Diabeł tkwi w szczegółach i jestem przekonana, że Goście docenią i zauważą spójność i dopięcie całości na ostatni guzik. Uwierzcie mi, że właśnie takie detale i szczegóły najbardziej zapadają Gościom w pamięć.

dekoracje_wroclaw

weddingplaner_wroclaw

inspiracje_slubne

dekoracje_wroclaw

love_wesele

Przy planowaniu wesela Para Młoda musi podjąć wiele ważnych decyzji, ale warto pamiętać przede wszystkim o tych 5 elementach i poświęcić więcej czasu na ich wybór. Dajcie znać, na jakim etapie przygotowań jesteście i co już macie odhaczone ze swojej weselnej listy?

Jeśli po pierwszych próbach samodzielnego organizowania ślubu i wesel dojdziecie do wniosku, że temat Was przerasta oczywiście zapraszam do kontaktu – chętnie pomogę Wam przy organizacji tego najważniejszego dla Was dnia.

A jeśli zdecydujecie się zorganizować wszystko samodzielnie – trzymam mocno kciuki.

Dodaj komentarz